Z Pasją Do Nieruchomości

Leach & Lang Property Consultants oferuje szeroki zakres usług w całym kraju dla klientów działających na rynku nieruchomości. Bardzo chętnie doradzimy Państwu w kwestii inwestycji w Polsce.

„Grunt to mieszkanie”

Udostępnij

We wrześniowym wydaniu magazynu Eurobuild CEE pojawił się artykuł „Grunt to mieszkanie”, mówiący o Rynku gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. 

Zgodnie z informacjami  w artykule Polski rynek mieszkaniowy w ostatnim czasie pod względem sprzedaży lokali przechodzi przez okres dobrej koniunktury. Co za tym idzie, deweloperzy planują zakupy kolejnych działek pod nowe budowy.  Od ponad roku zauważono ożywienie w zainteresowaniu nabywaniem gruntów  na wszystkich większych rynkach w kraju. Dyrektor w agencji Leach & Lang Property Consultants, Piotr Byrski podkreśla, iż  wciąż pojawiają się nowi inwestorzy, którzy są skłonni zapłacić więcej niż średnia cena rynkowa gruntu, pomimo obowiązującej już od 2012 ustawy deweloperskiej.

Porównując sytuację z Warszawy z rynkiem naszego sąsiada, Pragą, można zauważyć, że w Pradze od dwóch lat nie nastąpiły żadne znaczące zmiany – ciężko jest znaleźć dobre działki, a popyt na nie jest duży, w związku z czym deweloperzy wykraczają poza centrum miasta, szukając działek na jego obrzeżach czy też aktywizując do tej pory „niemodne’ dzielnice.

Zarówno w Warszawie jak i w Pradze inwestują nie tylko lokalni inwestorzy – ale także zagraniczne firmy. W Warszawie najczęściej są to inwestorzy belgijscy, francuscy i izraelscy, a także hiszpańscy i irlandzcy , którzy nie przeinwestowali w latach 2007 i 2008, jak zauważa Piotr Byrski. Działki są kupowane głównie pod obiekty biurowe oraz mieszkaniowe. W związku z dość dobrą sytuacją na rynku ceny działek wzrosły , a specjaliści prognozują iż w przeciągu najbliższych 2-3 lat nadal będziemy obserwować zwiększony popyt, jak i również rosnącą podaż terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową.  

 źródło: http://eurobuildcee.com/?page=edition&id=1281&id_article=2436#page_top

piątek, 12 września, 2014

Powrót