Z Pasją Do Nieruchomości

Leach & Lang Property Consultants oferuje szeroki zakres usług w całym kraju dla klientów działających na rynku nieruchomości. Bardzo chętnie doradzimy Państwu w kwestii inwestycji w Polsce.

Leach & Lang doradza funduszowi Giovanni przy sprzedaży segmentu mieszkaniowego Grupy Buma na rzecz Dom Development.

Udostępnij
Leach & Lang doradza funduszowi Giovanni przy sprzedaży segmentu mieszkaniowego Grupy Buma na rzecz Dom Development.

Sprzedaż portfela obejmowała bank ziemi w Krakowie z potencjałem wybudowania 1300 mieszkań, 200 lokali będących już w trakcie realizacji, a także dział odpowiedzialny za generalne wykonawstwo oraz zespół zarządzania aktywami mieszkaniowymi Bumy. Łączna wartość transakcji wyniosła blisko 210 mln zł. Dodatkowo podpisano warunkową umowę pomiędzy krakowskim operatorem a warszawskim deweloperem mieszkaniowym na kolejną działkę mieszkaniową za prawie 10 mln zł.

Proces transakcyjny, który rozpoczął się na początku czerwca 2021 r. kontaktem z ponad 50 potencjalnymi kontrahentami, zakończył się pomyślnie pod koniec lutego 2022 r.

Komentując umowę, Tom Leach powiedział: „To była stosunkowo złożona transakcja do prowadzenia, biorąc pod uwagę, że sprzedający oferował potencjalnemu nabywcy nie tylko grunt i tereny pod zabudowę, ale także przejęcie generalnego wykonawstwa i zespołu Grupy Buma”.

Clifford Chance doradzał funduszowi Giovanni w sprawach prawnych.

poniedziałek, 04 kwietnia, 2022

Powrót