Z Pasją Do Nieruchomości

Leach & Lang Property Consultants oferuje szeroki zakres usług w całym kraju dla klientów działających na rynku nieruchomości. Bardzo chętnie doradzimy Państwu w kwestii inwestycji w Polsce.

Leach & Lang zamyka przedostatni etap sprzedaży apartamentów inwestycyjnych w centrum Karpacza

Udostępnij
Leach & Lang zamyka przedostatni etap sprzedaży apartamentów inwestycyjnych w centrum Karpacza

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnim czasie podpisaliśmy umowę przedwstępną na ostatni dostępny lokal w Inwestycji Angel Apartments Ski Resort w Karpaczu, której sprzedaż prowadzimy.

Etap podpisywania przedwstępnych umów sprzedaży kompleksu obejmującego 52 apartamenty inwestycyjne, położone w bliskim sąsiedztwie stoku narciarskiego został zakończony na około 6 miesięcy przed planowanym terminem oddania inwestycji do użytkowania, co świadczy o tempie sprzedaży powyżej oczekiwań inwestora oraz wysokim popycie wśród inwestorów na tego typu obiekty.

Angel Ski Resort

Karpacz to gmina położona u podnóża Śnieżki w dolinach Łomnicy i jej dopływów. To niewątpliwie stolica Karkonoszy i jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gmin górskich w Polsce. Pomimo dynamicznego rozwoju, miejscowość wciąż zachowuje charakter klimatycznego górskiego kurortu. Według danych, w sierpniu 2021 r. Karkonosze osiągnęły rekordową frekwencję: na szlaki wyszło około 340 tysięcy turystów, do 10 tysięcy osób dziennie na Śnieżkę, co niewątpliwie świadczy o ogromnym potencjale tego regionu dla inwestorów z całej Polski.

Angel Ski Resort

Angel Ski Resort

Zauważyliśmy, że na duże zainteresowanie inwestorów apartamentami inwestycyjnymi w górskich kurortach w ostatnim czasie wpłynęło kilka czynników:

  •     decyzja RPP (Rady Polityki Pieniężnej) o obniżeniu stóp procentowych oraz konsekwencje wynikające z tej decyzji, tj. podwyższenie poziomu inflacji i odpływ środków Polaków z depozytów i przekierowanie ich na rynek nieruchomości;
  •    zagrożenia związane z podróżowaniem po świecie w czasach COVID-19 oraz upowszechnienie się pracy zdalnej spowodowały zmianę mentalności Polaków i dążenie do posiadania swojego drugiego domu lub mieszkania w kurortach górskich lub nadmorskich;
  •    dywersyfikacja portfela inwestycyjnego inwestorów zainteresowanych lokowaniem swoich środków w różnych segmentach rynku nieruchomości, postrzeganego jako atrakcyjny i stabilny obszar lokowania kapitału.

W związku z aktualną sytuacją ekonomiczną w Polsce, oraz z uwagi na niewykorzystane jak dotąd na szerszą skalę zasoby oraz możliwości rozwoju segmentu nieruchomości inwestycyjnych w regionach turystycznych w naszym kraju, można z dużym prawdopodobieństwem przewidywać, że ten obszar rynku będzie się w Polsce dynamicznie rozwijał w najbliższej przyszłości, wpływając na definiujący się na nowo kształt polskiego rynku nieruchomości. Dlatego nie możemy się doczekać kolejnych nadchodzących wyzwań związanych z sektorem apartamentów inwestycyjnych.

Angel Ski Resort

Angel Ski Resort

środa, 01 września, 2021

Powrót