Przejdź do treści
09 września, 2022

Czym się różnią biura klasy A, B i C

Na rynku funkcjonują różne rodzaje klasyfikacji biurowców. Jednym z nich i najczęściej stosowanym jest klasyfikacja BOMA International, która wyróżnia trzy klasy biurowców: A, B, oraz C, gdzie A oznacza najwyższy standard, a C – najniższy. Biurowce klasy A to najdroższe i najbardziej prestiżowe budynki dostępne na rynku. Charakteryzują się bardzo wysokim standardem, ciekawym designem i … Continued

Home Blog Czym się różnią biura klasy A, B i C

Na rynku funkcjonują różne rodzaje klasyfikacji biurowców. Jednym z nich i najczęściej stosowanym jest klasyfikacja BOMA International, która wyróżnia trzy klasy biurowców: A, B, oraz C, gdzie A oznacza najwyższy standard, a C – najniższy.

Biurowce klasy A to najdroższe i najbardziej prestiżowe budynki dostępne na rynku. Charakteryzują się bardzo wysokim standardem, ciekawym designem i dbałością o szczegóły wykończenia; posiadają też najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną. Budynki tej klasy są dedykowane Najemcom, którzy szukają reprezentacyjnej siedziby dla swojej firmy i cenią sobie wysoki standard oraz komfort pracy. Biurowce klasy A są zazwyczaj wybierane przez największe firmy krajowe oraz międzynarodowe.

Biurowce klasy B to budynki o nieco niższym, ale wciąż dobrym standardzie wykończenia, które również cieszą się dużym zainteresowaniem najemców. Ich standard i infrastruktura techniczna są dobre, co pozwala na swobodne działanie, przy jednoczesnych niższych stawkach czynszu za m2. Bardzo często na wybór biurowca klasy B decydują się właściciele dynamicznie rozwijających się firm, którzy jeszcze nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajmem powierzchni w biurowcach wyższej klasy, a jednocześnie chcą mieć zapewniony dobry standard, lokalizacje blisko węzłów komunikacyjnych i profesjonalne zarządzanie. 

Biurowce klasy C są dedykowane Najemcom, dla których reprezentacyjność siedziby nie jest istotnym kryterium wyboru biura. Mają one przeciętny standard i mniej nowoczesną infrastrukturę techniczną. Atutem biurowców tej klasy jest korzystna wysokość czynszu.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną