Przejdź do treści
01 kwietnia, 2019

Mieszkanie na krótki termin – jak spędzić w nim idealny pobyt?

NULL

Home Blog Mieszkanie na krótki termin – jak spędzić w nim idealny pobyt?

City break albo wypad nad morze. Weekend ze znajomymi lub spotkanie rodzinne. Coraz częściej zamiast hoteli lub pensjonatów, wybieramy mieszkania lub apartamenty. Dają one większą swobodę, pozwalają na nasze przyzwyczajenia, czy kaprysy – tosty na śniadanie, ulubiona herbata przed snem, szybka sałatka na wieczorny posiłek. Często też są na tyle przestronne, że jest nam wygodniej i po prostu bardziej domowo.  Wybierając mieszkanie często sugerujemy się ceną i dostępnością w danym terminie. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? 

Lokalizacja , lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja.

Wyjeżdżając na krótko, szkoda tracić czasu na dojazdy z odległych peryferii do samego centrum. Jeśli chcemy mieć mieszkanie blisko dworca kolejowego, w samym centrum miasta, musimy się liczyć z tym, że może być w nim głośniej, a przed oknem może przebiegać ruchliwa ulica.

graphics-for-news/blog/blog_short_2.jpg

 

O co warto zapytać właściciela czy gospodarza mieszkania, aby uniknąć przykrej niespodzianki? 

Pamiętajmy, że centrum to także liczne restauracje, które mogą być uciążliwe ze względu na intensywny zapach potraw, to puby i bary, przed którymi często głośno rozmawiają ich bywalcy.

– co znajduje się za oknem apartamentu?

– czy w pobliżu toczy się życie nocne i na ile możemy je odczuć?

– czy budynek w którym się zatrzymamy to stara kamienica czy może nowy apartamentowiec?

– na jakim piętrze znajduje się mieszkanie?

       Czasami i tak nie da się przewidzieć wszystkiego: podczas romantycznego wypadu na weekend, w mieszkaniu obok może odbywać się wieczór kawalerski, albo trwać remont. Należy zwrócić też uwagę na zbyt niską cenę w porównaniu z konkurencją w danej lokalizacji, szczególnie w szczycie sezonu – powinna nas to zastanowić i sprawić, że przyjrzymy się bliżej danej ofercie. Nie zawsze oceny czy komentarze na danym portalu odzwierciedlają aktualną sytuację.

Wyposażenie mieszkania

Zastanówmy się – szczególnie przed wyjazdem z rodziną lub znajomymi, czego tak naprawdę oczekujemy od miejsca w którym się zatrzymujemy?  Zbyt cienkie zasłony, ciasna łazienka, niewygodne miejsce do spania, kuchnia z 4 talerzami, gdy planujemy wystawne kolacje, zbyt mała ilość krzeseł albo wręcz brak stołu, mogą zepsuć nastrój jednego z uczestników, a w rezultacie całego naszego grona.  Mieszkanie może wyglądać doskonale na zdjęciach, ale jego wyposażenie może być niedostosowane do naszych potrzeb. 

graphics-for-news/blog/blog_short_1.jpg

        Tutaj przewagę mają firmy, które zarządzają kilkunastoma lub kilkudziesięcioma lokalami, nie tylko łatwiej im reagować na nieprzewidziane awarie, ale również posiadają zaplecze z którego mogą skorzystać w przypadku braku w wyposażeniu. Jeśli mieszkanie nie spełnia naszych standardów, firma może nam również zaoferować zmianę mieszkania.

Należy pamiętać jednak, że  firmy często udostępniają zdjęcia tylko kilku mieszkań ze swojej oferty. Jeśli chcemy mieć pewność, ze dane miejsce spełni nasze oczekiwania, poprośmy o przesłanie kilku zdjęć danego mieszkania, a nie danej kategorii.

Co pozwoli uniknąć rozczarowań

Nie wybierajmy mieszkań, które mają nieczytelne, niestaranne zdjęcia. Jeśli właściciel nie włożył wysiłku w estetyczne przygotowanie swojej oferty, nie oczekujmy raczej, że zaskoczy nas pozytywnie wyposażeniem mieszkania  lub jego wykończeniem

      Unikajmy mieszkań, gdzie już na samym początku pojawia się problem – właściciel zastrzega, że trzeba będzie czekać na klucze, zamek może się zacinać, ogrzewanie nie działa w jednym z pokoi lub trzeba będzie zadzwonić punktualnie o 16, aby ktoś udostępnił nam lokal. Przy tej konkurencji na rynku wynajmu mieszkań krótkoterminowych,  z łatwością znajdziemy ciekawszą ofertę.

graphics-for-news/blog/blog_short3.jpg

Dowiedzmy się gdzie i w jakiej formie odbędzie się przekazanie mieszkania – szczególnie gdy przyjeżdżamy w godzinach wieczornych. Wydrukujmy sobie wskazówki lub zapiszmy je w telefonie. Po męczącej podróży należy nam się solidny odpoczynek, a nie nerwowe szukanie wjazdu do parkingu lub długotrwałe oczekiwanie na właściciela mieszkania.      Zwróćmy uwagę na szybkość i jakość odpowiedzi, które otrzymujemy. Profesjonaliści zapewniają dobry kontakt i błyskawicznie wyjaśniają wszelkie niejasności.  Mogą też pomóc nam w organizacji wycieczek, doradzić restaurację, zarezerwować bilety lub transfer z lotniska. 

Pozytywne nastawienie i minimum wiedzy o miejscu do którego się udajemy pozwolą nam się cieszyć w pełni wyjazdem.

Zapraszamy do dyskusji i zadawania pytań.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną