Przejdź do treści
07 listopada, 2016

Najem korporacyjny – czym jest i dlaczego zyskuje coraz większą popularność ?

Najem korporacyjny to coś pomiędzy klasycznym najmem długoterminowym, a popularnym ostatnio najmem turystycznym – wyjaśnia Tomasz Stochel, Relationship manager w Leach & Lang Property Consultants.

Home Blog Najem korporacyjny – czym jest i dlaczego zyskuje coraz większą popularność ?

Już od dłuższego czasu na rynku nieruchomości w Krakowie obserwujemy utrzymujące się na wysokim poziomie oraz rosnące zainteresowanie, a także wzmożone potrzeby związane z wynajmem mieszkań w systemie corporate lets czyli tzw. najmu korporacyjnego.

Czym jest najem korporacyjny?

graphics-for-news/kolaz_CORPOLETs.jpg

Najem korporacyjny to coś pomiędzy klasycznym najmem długoterminowym, a popularnym ostatnio najmem turystycznym. Polega ona na tym, iż właściciel mieszkania oddaje nieruchomość firmie, która to dysponuje tym mieszkaniem i podnajmuje je pracownikom firm na krótkie i średnie terminy. Właściciel mieszkania ma zatem tylko jednego najemcę, od którego wymaga comiesięcznej stałej stawki za wynajem, Przedsiębiorca zaś we własnym zakresie dbać musi o podpisanie stosownych umów z firmami, korporacjami i organizacjami, aby w jego zasobach mieszkaniowych lokowały swoich pracowników i gości. Pobyty w takim mieszkaniu trwają zazwyczaj od kilku dni do nawet kilku miesięcy. Przedsiębiorca dba także o regularne sprzątanie mieszkań, o przekazywanie kluczy, odbieranie ich, a także o terminowe regulowanie wszelkich należności.


Jest to bardzo wygodna forma najmu, która nie tylko samemu najemcy ale i korporacji / firmie, która zatrudnia i releguje Pracownika do Krakowa daje duży komfort podczas korzystania z mieszkania. Również dla właściciela nieruchomości tego rodzaju forma zwrotu z inwestycji jest korzystna. Pomijając już zagadnienie wynagrodzenia, mieszkanie oddane w najem korporacyjny jest pod stała opieką najemcy, który raz w tygodnia zapewnia w mieszkaniu sprzątanie oraz kontrolę stanu technicznego, na bieżąco naprawia drobne usterki, szczegółowo dba o każdy element mieszkania a także prowadzi pełne zarządzanie mieszkaniem – rozlicza media, dba o terminowe płatności, reguluje wszelkie należności a właściciel odstępne dostaje na swoje bankowe konto, nie musząc martwić się o zbędne formalności.

Dla Najemcy zaś plusów korzystania z oferty Najmu korporacyjnego również nie sposób zliczyć. Jedna umowa i jedna faktura zawiera wszystkie koszty związane z korzystaniem z mieszkania, począwszy od opłat dla właścicieli lokalu, poprzez jakiekolwiek opłaty administracyjne oraz wszystkich dostawców np. energii elektrycznej, a nawet pakietu internetowo-telewizyjnego. Najemca nie musi oddzielnie martwić się o rachunki – jedna, stała kwota niezależnie od zużycia mediów zadowoli zarówno amatorów częstych kąpieli, jak i fanów gotowania i pieczenia. Najem korporacyjny to opieka firmy, która zarządza całym portfelem nieruchomości – jeśli z jakichś względów mieszkanie nie będzie odpowiadało wymaganiom Najemcy, istnieje szansa, że można je zamienić na inne w ramach tej samej kwoty!

Najem korporacyjny jest doskonałą alternatywą dla pobytów w hotelach, które są nie tylko droższe ale i nie dają takiego poczucia prywatności jak w niezależnym mieszkaniu.

Najmy korporacyjne gwarantują usługi zbliżone do pobytu w hotelu wysokiej klasy w zakresie sprzątania, wymiany pościeli i ręczników, mają jednak przewagę w kilku względach. Ważnym czynn8ikiem jest to, iż mieszkania posiadają kuchnie, które są w pełni wyposażone. Dodatkowo – zapewniają komfort prywatnego mieszkania, bez konieczności przechodzenia przez hotelowe recepcje. Pozwalają na nieskrepowane odwiedziny gości. Zachowują intymność mieszkania w prywatnym mieszkaniu. Dodatkowo – nasze mieszkania zawsze zlokalizowane są w takich punktach, aby nawet najbardziej zapracowany Najemca nie musiał korzystać z kuchni, jak nie lubi – obok zawsze jest kawiarnia, w której można zjeść śniadanie oraz restauracja, do której udać można się na lunch czy obiad.

Kraków już dawno stał się miastem bardzo otwartym na międzynarodowe korporacje stąd coraz częściej pojawiają też zapotrzebowania na tego rodzaju najmy – najmy korporacyjne.

Aby sprostać potrzebom klientów – Leach & Lang już od ponad roku świadczy tego rodzaju usługi i z powodzeniem obsługuje coraz większe grono klientów korporacyjnych z całego Świata.

Mieszkania pozostające w zasobach Leach & Lang i udostępniane w systemie najmu korporacyjnego mieszczą się w nowych, prestiżowych inwestycjach a ich standard i wyposażenie zadowala nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną