Przejdź do treści
Czy obcokrajowiec może podpisać umowę najmu okazjonalnego?
13 września, 2021

Czy obcokrajowiec może podpisać umowę najmu okazjonalnego?

Jakie trzeba spełnić warunki aby dokonać formalności.

Home Blog Czy obcokrajowiec może podpisać umowę najmu okazjonalnego?

W Leach & Lang niejednokrotnie spotkaliśmy się z takimi pytaniami, w sytuacji najmu mieszkań czy domów przez osoby, które nie są obywatelami polskimi. Obcokrajowiec może podpisać umowę najmu okazjonalnego, podobnie jak obywatel polski, ale musi spełnić jeden z poniższych warunków:

a)      posiadać nieruchomość na terenie Polski. Przykładowo taka osoba jest właścicielem mieszkania w Warszawie, przenosi się do Krakowa (relokacja w firmie) i tutaj najmuje mieszkanie. Może zatem wskazać swoje własne mieszkanie w stolicy jako mieszkanie do ewentualnego wyprowadzenia się.

b)      mieć zaufaną osobę (wśród rodziny lub znajomych), która zgodzi się na wskazanie swojej nieruchomości, jako mieszkania do ewentualnego wyprowadzenia się (lub przeniesienia), jeżeli umowa najmu zakończyła się lub została wypowiedziana.

W praktyce zatem dla osoby, która przyjeżdża do Polski i nie ma tutaj absolutnie nikogo ze znajomych czy rodziny, spełnienie tych warunków może okazać się bardzo trudne. Obcokrajowiec nie może bowiem wskazać nieruchomości poza granicami RP.

Quantum AI Platform est un site innovant dédié au trading, utilisant des algorithmes quantiques et l'intelligence artificielle pour optimiser les transactions en cryptomonnaies de manière sécurisée et efficace.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną