Przejdź do treści
Jaka jest różnica pomiędzy umową na wyłączność a umową otwartą?
09 września, 2021

Jaka jest różnica pomiędzy umową na wyłączność a umową otwartą?

Osoby decydujące się na współpracę z biurem nieruchomości w zakresie pośrednictwa w wynajmie lub sprzedaży mają do wyboru dwa rodzaje umów pośrednictwa.

Home Blog Jaka jest różnica pomiędzy umową na wyłączność a umową otwartą?

Osoby decydujące się na współpracę z biurem nieruchomości w zakresie pośrednictwa w wynajmie lub sprzedaży mają do wyboru dwa rodzaje umów pośrednictwa: umowę otwartą oraz umowę na wyłączność.

Umowa otwarta daje Klientowi możliwość zgłoszenia oferty do kilku biur jednocześnie. Taka forma może pozornie dawać poczucie większego zasięgu oferty. Jednak może to spowodować bałagan cenowy i informacyjny w kilku/ kilkunastu ofertach tej samej nieruchomości prezentowanej na portalach, a także postrzeganie oferty jako bardziej „pospolitej”.

W przypadku umowy na wyłączność, oferta prezentowana jest tylko przez jedno biuro, które dzięki temu może pozwolić sobie na szerszy marketing oferty i dodatkowo w nią zainwestować (podbicie oferty na portalach, banner, mailing do wybranych Klientów).  Agencja zaangażuje się w to, aby jakość oferty była jak najwyższa. Dodatkowo Klient ma komfort kontaktu z jednym agentem odpowiedzialnym za ofertę i gwarancję najwyższego poziomu obsługi. Dodatkowo agent odpowiedzialny za ofertę będzie również w wypadku umowy o wyłączność zachęcał inne biura do współpracy przy takiej ofercie.

W Leach & Lang współpracujemy z naszymi Klientami zarówno na zasadzie wyłączności, jak również umowy otwartej.

Quantum AI Platform est un site innovant dédié au trading, utilisant des algorithmes quantiques et l'intelligence artificielle pour optimiser les transactions en cryptomonnaies de manière sécurisée et efficace.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną