Przejdź do treści
Czym się różnią biurowce klasy A, B i C?
10 września, 2021

Czym się różnią biurowce klasy A, B i C?

Poznaj rodzaje klasyfikacji biurowców.

Home Blog Czym się różnią biurowce klasy A, B i C?

Na rynku funkcjonują różne rodzaje klasyfikacji biurowców. Jednym z nich i najczęściej stosowanym jest klasyfikacja BOMA International, która wyróżnia trzy klasy biurowców: A, B, oraz C, gdzie A oznacza najwyższy standard, a C – najniższy.

Biurowce klasy A to najdroższe i najbardziej prestiżowe budynki dostępne na rynku. Charakteryzują się bardzo wysokim standardem, ciekawym designem i dbałością o szczegóły wykończenia; posiadają też najnowocześniejszą infrastrukturę techniczną. Budynki tej klasy są dedykowane Najemcom, którzy szukają reprezentacyjnej siedziby dla swojej firmy i cenią sobie wysoki standard oraz komfort pracy. Biurowce klasy A są zazwyczaj wybierane przez największe firmy krajowe oraz międzynarodowe.

Biurowce klasy B to budynki o nieco niższym, ale wciąż dobrym standardzie wykończenia, które również cieszą się dużym zainteresowaniem najemców. Ich standard i infrastruktura techniczna są dobre, co pozwala na swobodne działanie, przy jednoczesnych niższych stawkach czynszu za m2. Bardzo często na wybór biurowca klasy B decydują się właściciele dynamicznie rozwijających się firm, którzy jeszcze nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajmem powierzchni w biurowcach wyższej klasy, a jednocześnie chcą mieć zapewniony dobry standard, lokalizacje blisko węzłów komunikacyjnych i profesjonalne zarządzanie.

Biurowce klasy C są dedykowane Najemcom, dla których reprezentacyjność siedziby nie jest istotnym kryterium wyboru biura. Mają one przeciętny standard i mniej nowoczesną infrastrukturę techniczną. Atutem biurowców tej klasy jest korzystna wysokość czynszu.

Quantum AI Platform est un site innovant dédié au trading, utilisant des algorithmes quantiques et l'intelligence artificielle pour optimiser les transactions en cryptomonnaies de manière sécurisée et efficace.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną