Przejdź do treści
7 powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz
07 kwietnia, 2020

7 powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz

Wykończenie wnętrza czy przeprowadzenie remontu na własną rękę jest możliwe, lecz pod wieloma względami bywa kłopotliwe. Na szczęście są od tego specjaliści którzy sprawią, że nie tylko wyjdziemy z tego trudnego okresu bez szwanku, ale też z ogromną korzyścią w postaci dobrze zaaranżowanego i funkcjonalnego mieszkania oraz zaoszczędzonych pieniędzy, czasu i nerwów. Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom płynącym ze współpracy z projektantem wnętrz.

Home Blog 7 powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz

Po pierwsze: projekt ‘szyty na miarę’

Każda współpraca projektanta wnętrz z klientem zaczyna się od dokładnego wywiadu, w którym projektant pyta nie tylko o gust klienta, ulubione style czy kolory, ale też o styl życia,  rodzinę, a nawet plany na przyszłość. Inną aranżację przygotowuje się dla singla nie planującego zakładania rodziny, inną dla młodego małżeństwa, które planuje potomstwo, a jeszcze inną dla rodziny z dziećmi. Przed rozpoczęciem projektowania, architekt poznaje zainteresowania oraz upodobania przyszłego mieszkańca. Jeżeli jest to dusza towarzystwa, która lubi urządzać spotkania z przyjaciółmi u siebie w domu, warto pomyśleć o dużej wygodnej kanapie, dodatkowych fotelach, pufach i dużej ławie. Jeżeli projektujemy dla osoby, której pasją jest gotowanie czy pieczenie, warto przewidzieć piekarnik zainstalowany w wysokiej zabudowie, który przy intensywnym korzystaniu będzie najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Bardzo ważnym elementem w takim mieszkaniu byłby też duży stół, przy którym goście i domownicy mogliby cieszyć się wspólnymi posiłkami. Osobie zabieganej, często jedzącej poza domem zamiast stołu wystarczy wystający z zabudowy kuchni blat z krzesłem.

W mieszkaniu dla studenta powinno znaleźć się duże, dobrze doświetlone biurko. Dla miłośnika literatury – stylowa biblioteczka oraz wygodny fotel z dobrym oświetleniem do czytania, a wielbiciela muzyki najbardziej ucieszy dobrze zaaranżowane miejsce na kolekcję płyt winylowych. To tylko kilka przykładów tego, jak bardzo wnętrze może się różnić w zależności od tego dla kogo jest projektowane. Decydując się na współpracę z projektantem wnętrz mamy pewność, że efektem końcowym będzie mieszkanie idealnie dopasowane do naszych potrzeb. 

Po drugie: funkcjonalność

Dzięki przygotowaniu aranżacji przez doświadczonego projektanta możemy mieć pewność, że nasze wnętrze będzie odpowiednio doświetlone, sprzęty w kuchni uzyskają funkcjonalny rozkład, projektant w profesjonalny sposób pomoże też rozmieścić gniazdka i włączniki światła na odpowiedniej wysokości, a wszystkie przedmioty codziennego użytku zyskają starannie przemyślane miejsce. Mieszkanie będzie funkcjonalne, a jednocześnie będzie odpowiadało walorom estetycznym klienta.

Po trzecie: nowoczesność

Architekt wnętrz uważnie śledzi wciąż zmieniające się trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz. Czyta artykuły branżowe, uczestniczy w najbardziej liczących się w branży konferencjach, targach oraz wystawach. Dodatkowo, profesjonalny projektant ma doświadczenie w stałej współpracy z wykonawcami. To wszystko sprawia, że projektant wnętrz ma szeroką wiedzę oraz niezbędne kompetencje do stworzenia projektu perfekcyjnie dopasowanego do oczekiwań i stylu życia przyszłych lokatorów. 

Po czwarte: oszczędność czasu

Dobra znajomość rynku artykułów wnętrzarskich jaką ma zawodowy projektant to kolejny ważny atut, który przemawia za zleceniem projektu wnętrza profesjonaliście. Jeżeli klient chce uczestniczyć w wyborze mebli czy dodatków, może mieć pewność, że projektant nie zaprowadzi go do sklepów, które nie spełniają jego oczekiwań, tylko wybierze te, które odpowiadają jego gustowi oraz budżetowi. Można natomiast całkowicie zlecić architektowi dobór mebli i dodatków, samemu nie wychodząc z domu. To samo tyczy się też nadzorów budowlanych. Projektant wnętrz w ramach swoich usług osobiście nadzoruje wykonawców, czuwając nad tym, by projekt był realizowany starannie oraz zgodnie z planem.

Po piąte: oszczędność pieniędzy

Oczywiście współpraca z architektem wnętrz kosztuje. Warto jednak wziąć pod uwagę, że projektanci mają dużą wiedzę na temat cen na rynku, wiedzą gdzie można kupić dany produkt taniej, nie tracąc przy tym na jakości. Ponadto projektanci często ze względu na znajomości ze sprzedawcami mogą poprosić o zniżki dla swoich klientów, dzięki temu klient nie przepłaci zamawiając zbyt dużą ilość płytek czy paneli. Przygotowanie aranżacji przez eksperta to także gwarancja, że ilość zamówionych materiałów będzie dokładnie odpowiadała zapotrzebowaniu. Dlatego współpraca z projektantem to inwestycja, która szybko się zwróci. 

Po szóste: wygoda

Zamiast setek adresów mailowych do sklepów, firm czy fachowców, jest jeden – do projektanta. To on czuwa nad logistyką zamówień, wie ile czasu czeka się na poszczególne elementy wyposażenia wnętrz, a w związku z tym może efektywnie zaplanować proces wykonania zamówienia. To architekt wnętrz wykonuje telefony, wysyła maile, odbywa spotkania. Dzięki temu minimalizujemy konieczność osobistego dopilnowania organizacyjnej strony projektu oraz koordynacji jego efektywnego, dokładnego i starannego przełożenia na wykonanie. Zaoszczędzony dzięki temu czas możemy przeznaczyć na to, co najbardziej lubimy 😊 

Po siódme: spokój

Wszystkie wymienione tutaj punkty mają jeden wspólny mianownik, jakim jest zmniejszenie stresu związanego z wykończeniem mieszkania lub domu. Zatem zdecydowanie warto przemyśleć współpracę z projektantem wnętrz. W końcu sprawnie zorganizowany proces zaprojektowania i wykończenia domu lub mieszkania, który jednocześnie pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu, pozwoli nam uzyskać nie tylko wnętrze perfekcyjnie dopasowane do naszych potrzeb i gustu, ale również pozostawi wyłącznie dobre wspomnienia związane z jego aranżacją 😊

Zespół L&L świadczy pełen zakres usług w obszarze projektowania, wizualizacji, doboru materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia wnętrz, a także wsparcie architekta na każdym etapie projektu. Zapraszamy do kontaktu!

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną