Przejdź do treści
Nabycie mieszkania pod inwestycję – czy to dobry moment na zakup? Gdzie warto zainwestować i co dalej?
18 października, 2021

Nabycie mieszkania pod inwestycję – czy to dobry moment na zakup? Gdzie warto zainwestować i co dalej?

W obecnym otoczeniu gospodarczym w Polsce, przy rosnącej inflacji i nisko oprocentowanych lokatach, zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych jest wciąż popularnym sposobem inwestowania oraz ochrony wartości kapitału w czasie.

Home Blog Nabycie mieszkania pod inwestycję – czy to dobry moment na zakup? Gdzie warto zainwestować i co dalej?

Pomimo wstrząsu, jaki przyniosła pandemia, rynek nieruchomości mieszkalnych okazał się być dość odporny na implikacje wynikające z wprowadzanych obostrzeń i obecnie, po kilku miesiącach lekkiego schłodzenia, na rynkach największych miast Polski obserwujemy kontynuację tendencji, które go charakteryzowały przed przełomem I i II kwartalu 2020 roku: w skrócie, zarówno liczba sprzedawanych lokali jak również ich ceny sprzedaży pozostają na krzywej wznoszącej i nie widać zapowiedzi odwrócenia się tej tendencji. Z pewnością kondycja rynku mieszkaniowego jest dobra i sprzyja inwestycjom, inaczej niż ma to miejsce w przypadku nieruchomości komercyjnych, które mocniej odczuły czynnik pandemii i na ten moment są wciąż dość niepewnym kierunkiem inwestowania.

Gdzie warto zainwestować, aby uzyskać dobrą stopę zwrotu i przyciągnąć najemców, którzy będą chcieli zamieszkać w tym miejscu na dłużej? Co możemy zrobić, jeżeli nie chcemy poświęcać zbyt dużo czasu na doprowadzenie mieszkania do stanu nadającego się do wprowadzenia najemcy, a później ograniczyć do minimum wszelkie organizacyjne czynności?

Wybierając miasto, w którym warto ulokować kapitał inwestycyjny, warto postawić na lokalizację, która ma potencjał rozwoju a jej lokalny rynek nieruchomości wykazuje oznaki równowagi lub wzrostu. Te cechy w 2021 roku można zauważyć na rynkach stolicy oraz dużych polskich miast jak Gdańsk, Kraków, Wrocław ale także i Katowice. W tym artykule chcemy pokazać Państwu, dlaczego Katowice są interesującym rynkiem, na którym warto inwestować w nieruchomości.

Dynamiczny rozwój Katowic, jaki ma miejsce od kilku lat, przejawia się nie tylko w szybko zmieniającym się krajobrazie architektonicznym i sukcesywnie modernizowanej infrastrukturze, dopasowującej charakter miasta do potrzeb mieszkańców, ale też w rozwoju biznesowym. Powstające w ostatnim czasie centra biznesowe i szeroki wybór kierunków dostępnych na tutejszych uczelniach przyciągają mieszkańców z całego regionu, którzy znajdą w Katowicach również szeroką ofertę kulturalno- rozrywkową, na czele z Katowicką Strefą Kultury. Katowice, będąc niekwestionowaną stolicą regionu, świadomie rozwijają swój potencjał tworząc świetnie dopasowaną do potrzeb mieszkańców przestrzeń. Dużym atutem są także powierzchnie zielone, które stanowią aż 50% powierzchni miasta.

Rynek nieruchomości w Katowicach również dobrze się rozwija. Tym, co wyróżnia to miasto na tle innych aglomeracji, jest duży potencjał rozwoju jeżeli chodzi o rynek wynajmu mieszkań. Prognozuje się, że w Katowicach popyt na mieszkania na wynajem będzie rósł, a obecnie ten segment rynku wykazuje przewagę popytu nad podażą. Taka sytuacja zdecydowanie przemawia za inwestowaniem w mieszkania na wynajem, a dodatkowym argumentem są atrakcyjne ceny mieszkań w Katowicach w porównaniu do innych dużych miast Polski. Wg danych z 2 kwartału 2021 roku, średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym w Katowicach wynosiła 8 238 zł. W pierwszym kwartale był to poziom 8 069 zł; obserwując dane z szerszego zakresu czasowego, można zaobserwować tendencję wzrostową, która wpisuje się w trend obserwowany również w innych dużych miastach Polski.

Rozważając inwestycję w Katowicach, ciekawym i wartym uwagi adresem będzie Pierwsza Dzielnica, jeden z najlepiej rozpoznawalnych adresów na mapie Katowic.

Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się właśnie tej inwestycji? Strefa Kultury, rozbudowana sieć komunikacyjna, tereny zielone i rekreacyjne, punkty usługowe, przedszkole, rozbudowana strefa mieszkańca – to wszystko jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tu funkcjonalne układy mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, dopasowane do potrzeb zarówno singli lub studentów, rodzin z dziećmi, jak i seniorów.

Inwestor projektu, TDJ Estate,  który specjalizuje się w realizacji przedsięwzięć między innymi z sektora budownictwa mieszkaniowego, chętnie realizuje odważne i ambitne projekty, angażując do współpracy partnerów zewnętrznych, specjalizujących się w swoich dziedzinach i mogących spełnić wymagania klientów.

Od pewnego czasu w gronie partnerów znajduje się Leach & Lang Property Consultants, która od chwili oddania do użytku pierwszego etapu inwestycji, prężnie działa w zakresie oferowanych przez siebie usług.

Warto wiedzieć, że po dokonaniu zakupu lokalu, mamy możliwość zlecenia prac obejmujących wykonanie projektu wnętrza, organizację wykończenia, a po urządzeniu mieszkania pod klucz – również administrowania wynajętym lokalem.

W swojej ofercie Leach & Lang posiada zarządzanie najmem, w tym także pośrednictwo w znalezieniu najemcy. Nabywając lokal w inwestycji Pierwsza Dzielnica, można skorzystać z pakietu premium w zakresie zarządzania nieruchomościami. Szeroka oferta zawiera m.in.:

  • ubezpieczenia, rejestrację podatku od nieruchomości;
  • współpracę i podpisywanie umów z dostawcami mediów
  • współpracę z administratorami budynków
  • pozyskiwanie najemców, podpisywanie umów, przekazywanie mieszkań
  • organizowanie ewentualnych napraw
  • monitorowanie należności, przekazywanie płatności
  • aktualizowane raporty finansowe
  • odbiór mieszkania, bezpieczne przechowywanie kluczy
  • doradztwo w sprawach ponownego wynajmu mieszkania w odniesieniu do aktualnej sytuacji rynkowej

Propozycja zarządzania została przygotowana specjalnie dla Klientów Pierwszej Dzielnicy i dostępna jest na preferencyjnych warunkach.Wszystko powyższe pozwala zaoszczędzić czas, nerwy oraz pieniądze naszych klientów. Jednak to jeszcze nie wszystkie korzyści – warto podkreślić, że taka współpraca upraszcza cały proces i gwarantuje jego profesjonalną realizację na każdym etapie.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną