Przejdź do treści
Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych – czy to dobry moment na zakup? Gdzie warto zainwestować i co dalej?
18 października, 2021

Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych – czy to dobry moment na zakup? Gdzie warto zainwestować i co dalej?

Gdzie warto zainwestować, aby uzyskać dobrą stopę zwrotu i przyciągnąć najemców, którzy będą chcieli zamieszkać w tym miejscu na dłużej.

Home Blog Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych – czy to dobry moment na zakup? Gdzie warto zainwestować i co dalej?

W obecnym otoczeniu gospodarczym w Polsce, przy rosnącej inflacji i nisko oprocentowanych lokatach, zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych jest wciąż popularnym sposobem inwestowania oraz ochrony wartości kapitału w czasie.

Pomimo wstrząsu, jaki przyniosła pandemia, rynek nieruchomości mieszkalnych okazał się być dość odporny na implikacje wynikające z wprowadzanych obostrzeń i obecnie, po kilku miesiącach lekkiego schłodzenia, na rynkach największych miast Polski obserwujemy kontynuację tendencji, które go charakteryzowały przed przełomem I i II kwartalu 2020 roku: w skrócie, zarówno liczba sprzedawanych lokali jak również ich ceny sprzedaży pozostają na krzywej wznoszącej i nie widać zapowiedzi odwrócenia się tej tendencji. Z pewnością kondycja rynku mieszkaniowego jest dobra i sprzyja inwestycjom, inaczej niż ma to miejsce w przypadku nieruchomości komercyjnych, które mocniej odczuły czynnik pandemii i na ten moment są wciąż dość niepewnym kierunkiem inwestowania.

Gdzie warto zainwestować, aby uzyskać dobrą stopę zwrotu i przyciągnąć najemców, którzy będą chcieli zamieszkać w tym miejscu na dłużej? Co możemy zrobić, jeżeli nie chcemy poświęcać zbyt dużo czasu na doprowadzenie mieszkania do stanu nadającego się do wprowadzenia najemcy, a później ograniczyć do minimum wszelkie organizacyjne czynności?

Wybierając miasto, w którym warto ulokować kapitał inwestycyjny, warto postawić na lokalizację, która ma potencjał rozwoju a jej lokalny rynek nieruchomości wykazuje oznaki równowagi lub wzrostu. Te cechy w 2021 roku można zauważyć na rynkach stolicy oraz dużych polskich miast jak Gdańsk, Kraków, Wrocław ale także i Katowice. W tym artykule chcemy pokazać Państwu, dlaczego Katowice są interesującym rynkiem, na którym warto inwestować w nieruchomości.

Dynamiczny rozwój Katowic, jaki ma miejsce od kilku lat, przejawia się nie tylko w szybko zmieniającym się krajobrazie architektonicznym i sukcesywnie modernizowanej infrastrukturze, dopasowującej charakter miasta do potrzeb mieszkańców, ale też w rozwoju biznesowym. Powstające w ostatnim czasie centra biznesowe i szeroki wybór kierunków dostępnych na tutejszych uczelniach przyciągają mieszkańców z całego regionu, którzy znajdą w Katowicach również szeroką ofertę kulturalno- rozrywkową, na czele z Katowicką Strefą Kultury. Katowice, będąc niekwestionowaną stolicą regionu, świadomie rozwijają swój potencjał tworząc świetnie dopasowaną do potrzeb mieszkańców przestrzeń. Dużym atutem są także powierzchnie zielone, które stanowią aż 50% powierzchni miasta.

Rynek nieruchomości w Katowicach również dobrze się rozwija. Tym, co wyróżnia to miasto na tle innych aglomeracji, jest duży potencjał rozwoju jeżeli chodzi o rynek wynajmu mieszkań. Prognozuje się, że w Katowicach popyt na mieszkania na wynajem będzie rósł, a obecnie ten segment rynku wykazuje przewagę popytu nad podażą. Taka sytuacja zdecydowanie przemawia za inwestowaniem w mieszkania na wynajem, a dodatkowym argumentem są atrakcyjne ceny mieszkań w Katowicach w porównaniu do innych dużych miast Polski. Wg danych z 2 kwartału 2021 roku, średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym w Katowicach wynosiła 8 238 zł. W pierwszym kwartale był to poziom 8 069 zł; obserwując dane z szerszego zakresu czasowego, można zaobserwować tendencję wzrostową, która wpisuje się w trend obserwowany również w innych dużych miastach Polski.

Rozważając inwestycję w Katowicach, ciekawym i wartym uwagi adresem będzie Pierwsza Dzielnica, jeden z najlepiej rozpoznawalnych adresów na mapie Katowic.

Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się właśnie tej inwestycji? Strefa Kultury, rozbudowana sieć komunikacyjna, tereny zielone i rekreacyjne, punkty usługowe, przedszkole, rozbudowana strefa mieszkańca – to wszystko jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tu funkcjonalne układy mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, dopasowane do potrzeb zarówno singli lub studentów, rodzin z dziećmi, jak i seniorów.

Inwestor projektu, TDJ Estate,  który specjalizuje się w realizacji przedsięwzięć między innymi z sektora budownictwa mieszkaniowego, chętnie realizuje odważne i ambitne projekty, angażując do współpracy partnerów zewnętrznych, specjalizujących się w swoich dziedzinach i mogących spełnić wymagania klientów.

Pierwsza Dzielnica

Od pewnego czasu w gronie partnerów znajduje się Leach & Lang Property Consultants, która od chwili oddania do użytku pierwszego etapu inwestycji, prężnie działa w zakresie oferowanych przez siebie usług.

Warto wiedzieć, że po dokonaniu zakupu lokalu, mamy możliwość zlecenia prac obejmujących wykonanie projektu wnętrza, organizację wykończenia, a po urządzeniu mieszkania pod klucz – również administrowania wynajętym lokalem.

W swojej ofercie Leach & Lang posiada zarządzanie najmem, w tym także pośrednictwo w znalezieniu najemcy. Nabywając lokal w inwestycji Pierwsza Dzielnica, można skorzystać z pakietu premium w zakresie zarządzania nieruchomościami. Szeroka oferta zawiera m.in.:

  • ubezpieczenia, rejestrację podatku od nieruchomości;
  • współpracę i podpisywanie umów z dostawcami mediów
  • współpracę z administratorami budynków
  • pozyskiwanie najemców, podpisywanie umów, przekazywanie mieszkań
  • organizowanie ewentualnych napraw
  • monitorowanie należności, przekazywanie płatności
  • aktualizowane raporty finansowe
  • odbiór mieszkania, bezpieczne przechowywanie kluczy
  • doradztwo w sprawach ponownego wynajmu mieszkania w odniesieniu do aktualnej sytuacji rynkowej

Propozycja zarządzania została przygotowana specjalnie dla Klientów Pierwszej Dzielnicy i dostępna jest na preferencyjnych warunkach.

Wszystko powyższe pozwala zaoszczędzić czas, nerwy oraz pieniądze naszych klientów. Jednak to jeszcze nie wszystkie korzyści – warto podkreślić, że taka współpraca upraszcza cały proces i gwarantuje jego profesjonalną realizację na każdym etapie.

Pierwsza Dzielnica

Quantum AI Platform est un site innovant dédié au trading, utilisant des algorithmes quantiques et l'intelligence artificielle pour optimiser les transactions en cryptomonnaies de manière sécurisée et efficace.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną