Przejdź do treści
Jaka jest różnica pomiędzy usługą pośrednictwa w wynajmie, a usługą zarządzania najmem nieruchomości?
08 września, 2021

Jaka jest różnica pomiędzy usługą pośrednictwa w wynajmie, a usługą zarządzania najmem nieruchomości?

Jest to złożone zagadnienie, ponieważ obydwie te usługi są do siebie podobne, ale tylko do momentu znalezienia najemcy przez agenta. Po podpisaniu umowy najmu oraz przekazaniu mieszkania najemcy, kończy się rola agenta pośredniczącego, a rozpoczyna praca osób zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami. Warto podkreślić, że po znalezieniu potencjalnego najemcy, nie zawsze dochodzi do podpisania umowy najmu; … Continued

Home Blog Jaka jest różnica pomiędzy usługą pośrednictwa w wynajmie, a usługą zarządzania najmem nieruchomości?

Jest to złożone zagadnienie, ponieważ obydwie te usługi są do siebie podobne, ale tylko do momentu znalezienia najemcy przez agenta. Po podpisaniu umowy najmu oraz przekazaniu mieszkania najemcy, kończy się rola agenta pośredniczącego, a rozpoczyna praca osób zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami.

Warto podkreślić, że po znalezieniu potencjalnego najemcy, nie zawsze dochodzi do podpisania umowy najmu; może się tak zdarzyć w sytuacji, kiedy potencjalny Klient ma specjalne wymagania, które warunkują zawarcie stosunku najmu, a właściciel nie jest gotowy na nie przystać. Jeżeli jednak właściciel mieszkania zaakceptuje zgłoszone przez Najemcę dodatkowe wymagania, obejmujące np. doposażenie mieszkania lub zorganizowanie malowania ścian; wtedy w oparciu o zawartą umowę o zarządzanie, pracownicy Leach & Lang organizują przygotowanie mieszkania zgodnie z uzgodnieniami przyjętymi przez obie strony przyszłej umowy najmu.

Dzięki umowie zarządzania, Właściciel mieszkania nie musi być na miejscu oraz nie musi zajmować się samodzielnie kwestiami organizacyjnymi oraz technicznymi związanymi z lokalem, ponieważ w Leach & Lang wykonujemy to w ramach naszych usług zarządzania. Drobne usługi dodatkowe wchodzą w zakres podstawowej opieki nad mieszkaniem; a te, które wymagają większych nakładów, są objęte cennikiem dodatkowym.

W ramach świadczonej usługi zarządzania, w imieniu właściciela utrzymujemy kontakty z administracją budynku (np. odnośnie obowiązkowych przeglądów, podejmowania uchwał przez Wspólnotę Mieszkańców), monitorujemy wpłaty od najemców, organizujemy kontrole stanu technicznego mieszkania. Biuro zarządzania na życzenie Klientów może zająć się również dodatkowymi zadaniami, jak przygotowywanie rozliczeń podatkowych oraz organizacja polis ubezpieczeniowych.

Właściciel mieszkania korzystający jedynie z usługi pośrednictwa, po podpisaniu umowy najmu musi być przygotowany na to, że najemca podczas trwania tej umowy będzie kontaktował się z nim w kwestiach mieszkania w każdej, nawet drobnej sprawie, związanej z prawidłowym funkcjonowaniem sprzętów oraz instalacji w mieszkaniu; takich, jak np. wymiana uszczelki lub baterii, nieszczelność instalacji, zacięcie zamka, usterki sprzętu AGD, zwarcie instalacji elektrycznej. Wszystkie powyższe czynności, wchodzące w zakres obsługi najmu, będą wówczas wymagać od właściciela mieszkania zaangażowania czasu, dyspozycyjności a często fizycznej obecności u najemcy.

Skorzystanie z usługi zarządzania gwarantuje właścicielowi, że powyższe sprawy związane z dbałością o prawidłowy stan techniczny mieszkania będą rozwiązywane na bieżąco, przez wykwalifikowany zespół doświadczonych osób, mających specjalistyczną wiedzę, oraz przy udziale sieci współpracujących z nimi sprawdzonych fachowców. Leach & Lang zatrudnia także konserwatora, który realizuje bieżące naprawy na zlecenie property managerów i Klienta.

Dział Zarządzania w Leach & Lang ma wieloletnie doświadczenie i świadczy swoje usługi od samego początku powstania firmy; obsługując obecnie łącznie ponad 1000 mieszkań w Krakowie oraz innych dużych miastach Polski; jesteśmy również jedną z pierwszych firm, które oferowały specjalistyczne usługi zarządzania najmem w Polsce. Przez wszystkie lata działalności wypracowaliśmy w Leach & Lang sprawdzone i skuteczne procedury działania, dzięki którym możemy zapewnić naszym klientom najwyższy poziom usług zarządzania najmem. Od wielu lat niezmiennie znaczną część grona obsługiwanych przez Leach & Lang Klientów stanowią obcokrajowcy.

Quantum AI Platform est un site innovant dédié au trading, utilisant des algorithmes quantiques et l'intelligence artificielle pour optimiser les transactions en cryptomonnaies de manière sécurisée et efficace.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną