Przejdź do treści
Przestronnie i loftowo – indywidualny projekt wnętrza
11 października, 2021

Przestronnie i loftowo – indywidualny projekt wnętrza

Zlecenie od naszych klientów z Katowic, dotyczące wykonania projektu wykończenia pod klucz.

Home Blog Przestronnie i loftowo – indywidualny projekt wnętrza

Jednym z niedawno realizowanych przez nas projektów było zlecenie od naszych klientów z Katowic, dotyczące wykonania projektu wykończenia pod klucz ich nowo zakupionego mieszkania w stanie deweloperskim. Nasi zleceniodawcy kilka lat wcześniej korzystali już z usług naszej firmy przy okazji wykańczania mieszkania w innej inwestycji, i zdecydowali się po raz kolejny oddać w nasze ręce swoją przestrzeń. Mieszkanie ma 40 m2 i należy do inwestycji Pierwsza Dzielnica.

Podczas wywiadu, który zawsze przeprowadzamy z klientami na początku współpracy pojawiło się kilka istotnych dla klientów kwestii: w salonie miała pojawić się duża kanapa oraz fotel, ponieważ klienci lubią przyjmować gości. Aneks kuchenny wraz z salonem powinny stanowić jedność. Warunkiem było też wygospodarowanie maksymalnej ilości miejsca do przechowywania; wnętrze miało być jasne, z czarnymi elementami nawiązującymi do stylu loft. Sukcesywnie zaczęliśmy realizować powyższe wymagania.

Spójność aneksu kuchennego z salonem udało nam się osiągnąć poprzez zastosowanie tego samego materiału na podłodze, czyli paneli podłogowych odpornych na wilgoć, które z powodzeniem można stosować w kuchni. Zrezygnowaliśmy również z części szafek wiszących. Zostawiliśmy je tylko nad częścią ze zlewem, a na części z płytą indukcyjną zawiesiliśmy okap, który okala zrobiona na wymiar półka wisząca. W ten sposób udało nam się uzyskać efekt przenikania się dwóch przestrzenisalonu i kuchni.

Kuchnia jest prosta i nowoczesna. Jej minimalizm został przełamany nietypowym wzorem płytek, które urywają się 40 cm nad blatem tworząc kształt zygzakazastosowane podświetlenie jeszcze mocniej uwydatnia ten interesujący efekt. Jest to zabawny i zaskakujący akcent, nadający tej części mieszkania oryginalny charakter. Klienci nie lubią podwieszanych sufitów, dlatego zastosowaliśmy to rozwiązanie tylko w jednym miejscu, nad szafkami – co pozwoliło ukryć rurę od okapu.

Wybraliśmy panele podłogowe z wyrazistym wzorem drewna i dużą ilością sęków, a także czarne dodatki w postaci lamp, stolika kawowego, okapu, krzeseł oraz półek wiszących, aby w ten sposób podkreślić loftowy charakter wnętrza.

W salonie mocnym elementem dekoracyjnym jest tapeta w formie muralu będąca wariacją na temat… dmuchawca? słońca? Interpretacja grafiki zależy wyłącznie od naszej wyobraźni!

Sypialnia miała być przede wszystkim jasna i przytulna. Ważnymi elementami dla klientów było łóżko skandynawskie oraz duże szafki nocne z głębokimi szufladami; wszystkie te warunki udało nam się spełnić.

W łazience kluczową rolę miała spełniać zabudowa meblowa wypełniająca wnękę obok szachtu wentylacyjnego. Zrobiliśmy projekt zabudowy z miejscem na pralkę, suszarkę, deskę do prasowania i pozostałe rzeczy łazienkowe: chemię, papier i ręczniki.

Ważny dla klientów był też duży prysznic, dlatego postawiliśmy na kabinę projektowaną na wymiar, na całą szerokość łazienki. Stelaż podtynkowy, na którym została zawieszona miska WC został schowany w ściance zrobionej z płyty g-k, w której zostały wycięte wnęki pełniące rolę półeczek pod prysznicem oraz półki obok umywalki. Ta ostatnia została doświetlona przepięknym owalnym lustrem z wbudowanym paskiem LED oraz dwiema wiszącymi lampkami.

W przedpokoju zaraz przy wejściu do mieszkania na ścianie wisi tablica multimedialna, o dość sporych gabarytach, której niestety nie dało się przesunąć. Zrobiliśmy więc projekt szafy, której wnętrze zostało rozplanowane tak, że tablica została w niej schowana i wkomponowana pomiędzy półki.

Prace wykończeniowe trwały 2 miesiące i wszystko zostało zrealizowane tak, jak nasi klienci sobie wymarzyli – po raz kolejny nasza współpraca przebiegła sprawnie. Bardzo cieszymy się za każdym razem, gdy klienci, z którymi wcześniej współpracowaliśmy, wracają do nas po latach. Wtedy wiemy, że nasza współpraca zapisała się w ich pamięci jako udana i że wciąż darzą nas ogromnym zaufaniem, jakim jest oddanie w nasze ręce swoich wymarzonych czterech kątów.

Quantum AI Platform est un site innovant dédié au trading, utilisant des algorithmes quantiques et l'intelligence artificielle pour optimiser les transactions en cryptomonnaies de manière sécurisée et efficace.

Dodanie nieruchomości

Dane nieruchomości

Typy nieruchomości
Rodzaj oferty
Województwo
Powiat / miasto
Gmina / dzielnica
Ulica
Numer budynku
Numer lokalu
Liczba pokoi
Powierzchnia
Opis
Cena
Waluta

Dane kontaktowe

Nazwa firmy
* Imię
* Nazwisko
* E-mail
* Telefon
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polo Group Thomas Leach, ul. Garncarska 8/4, 31-115 Kraków, NIP: 6762284832 w celu kontaktu w sprawie oferty Leach & Lang Property Consultants.
Oświadczam, że zapoznałam/em się oraz akceptuję Politykę prywatności.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej z obszaru obrotu nieruchomościami w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną